Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Stanowisko Nr 4/2024 Rady Miejskiej w Przemyślu z dnia 13 marca 2024 r. w sprawie wysokich cen za ogrzewanie w Przemyślu.

Stanowisko Nr 4/2024
Rady Miejskiej w Przemyślu
z dnia 13 marca 2024 r.

 

w sprawie wysokich cen za ogrzewanie w Przemyślu

 

Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40 z późn. zm.) – Rada Miejska w Przemyślu

§1

Rada Miejska w Przemyślu wyraża sprzeciw wobec nadmiernie wysokich podwyżek za ogrzewanie w Przemyślu. Mieszkańcy nie akceptują tak wysokich cen za ogrzewanie, znacząco podniesionych na przestrzeni ostatnich miesięcy, które są naliczane przez PGNiG Termika Energetyka Przemyśl Sp. z o.o. i MPEC Przemyśl Sp. z o.o. Wzrastające koszty produkcji oraz przesyłu ciepła w bardzo licznych przypadkach przekraczają możliwości ich finansowania przez mieszkańców miasta, którzy korzystają z ogrzewania zasilanego z sieci MPEC Sp. z o.o.

§2

Jednocześnie uważamy, że Prezydent Miasta Przemyśla nie podjął skutecznych działań w tym zakresie, od momentu podpisania porozumienia w zakresie produkcji i dystrybucji ciepła systemowego na terenie Przemyśla przez PGNiG Termika Sp. z o.o, Miasto Przemyśl, PGNiG TERMIKA Energetyka Przemyśl Sp. z o.o. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o (MPEC).

§3

Zwracamy uwagę na fakt, że mieszkańcy domów, budynków i mieszkań zasilanych systemowo z sieci cieplnej MPEC Sp. z o.o, są podatnikami Gminy Miejskiej Przemyśl, których płatności stanowią wkład do budżetu samorządowego i jest oczywistym, że wydzierżawione mienie komunalne winno być wykorzystywane z uwzględnieniem interesów społeczności lokalnej.                                    

  §4

Rada Miejska oczekuje zdecydowanego działania Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, które spowodują jeszcze w trwającym sezonie grzewczym zmniejszenie opłat za ciepło, a tym samym ulżą naszym Mieszkańcom pod względem finansowym. Oczekujemy działań nakierowanych na zmniejszenie kosztów za energię cieplną i jej przesył.

§5

Zobowiązuje się Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu do przekazania niniejszego stanowiska  Wojciechowi Bakunowi - Prezydentowi Miasta Przemyśla.

 

Przewodniczący
Rady Miejskiej

Robert Bal


PDFStanowisko Nr 4-2024.pdf (373,37KB)