Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Stanowisko Nr 5/2023 Rady Miejskiej w Przemyślu z dnia 28 grudnia 2023 r. w sprawie utrzymania należytej czystości w mieście

Stanowisko Nr 5/2023
Rady Miejskiej w Przemyślu
z dnia 28 grudnia 2023 r.

w sprawie utrzymania należytej czystości w mieście

Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 40 z późn. zm.) - Rada Miejska w Przemyślu

§ 1

Rada Miejska w Przemyślu uważa, że środki finansowe przeznaczone na utrzymanie czystości w Przemyślu w ostatnich latach, tak jak i bieżącym roku oraz w przyszłorocznych planach budżetowych, są znacząco zaniżone i nie wystarczające, co przekłada się na estetykę oraz wizerunek miasta.

Biorąc pod uwagę prośby i wnioski kierowane do radnych przez naszych mieszkańców, którzy wielokrotnie podnoszą sprawy zaniedbań w zakresie czystości miasta - w tym między innymi wymieniają braki: regularnego koszenia trawników i sprzątania ulic, czyszczenia zatkanych studzienek, likwidowania wysypujących się śmieci z koszy miejskich, wystarczającej i odpowiedniej pielęgnacji zieleni miejskiej, a także zaniedbania w zakresie sprawnego oraz cyklicznego odśnieżania w sezonie zimowym - uważamy, że należy to niezwłocznie zmienić i usprawnić. Naszym zdaniem w ostatnich kilku latach miasto jest coraz bardziej brudne oraz zaniedbane, czego przyczyną są bardzo niskie środki przeznaczane na w/w działania porządkowe.

§ 2

Rada Miejska w Przemyślu stoi na stanowisku, że władze miejskie stawiające na turystykę jako główną gałąź rozwoju w mieście, które jest odwiedzane przez wielu turystów korzystających z jego infrastruktury podczas zwiedzania, powinno być w każdym miejscu zadbane i czyste. Dlatego jako radni uważamy, że kwoty przeznaczane na czystość w mieście są stanowczo za małe, a w niektórych przypadkach po prostu ich nie ma wcale. Przykładem tych uchybień jest brak zarezerwowanych finansów na mechaniczne oczyszczanie ulic w sezonie letnim.

§ 3

Zobowiązuje się Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu do przekazania niniejszego Stanowiska Prezydentowi Miasta Przemyśla.

Przewodniczący
Rady Miejskiej

Robert Bal


PDFStanowisko Nr 5.pdf (96,37KB)
PDFStanowisko Nr 5 podpisane.pdf (59,56KB)