Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

e-Urząd - usługi elektroniczne Urzędu Miejskiego w Przemyślu

Chcesz załatwić coś w urzędzie, ale nie masz kiedy? Wiele spraw publicznych możesz załatwić bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia. Sprawdź, jakie usługi możesz zrealizować przez internet:

Lista usług

 

Uzyskaj Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

Planujesz wakacje, pracę lub naukę za granicą? Obawiasz się, czy w razie choroby lekarze uznają twoje ubezpieczenie zdrowotne? Sprawdź, jak uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).


Uzyskaj odpis, wyciąg albo zaświadczenie z księgi wieczystej

Chcesz sprawdzić treść księgi wieczystej? Potrzebujesz odpisu albo wyciągu z księgi? Sprawdź, jak uzyskać wgląd do elektronicznej księgi wieczystej i jak złożyć wniosek o odpis, wyciąg albo zaświadczenie.


Sprawdź historię pojazdu

Kupujesz używany samochód albo motocykl? Chcesz upewnić się, czy dane, które podaje właściciel, są prawdziwe? A może sprzedajesz samochód i chcesz pokazać klientom jego prawdziwą historię? Skorzystaj z usługi Historia Pojazdu. Dzięki niej uzyskasz bezpłatny dostęp do aktualnych danych z państwowego rejestru Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) oraz rejestrów zagranicznych.


Zostań rzeczoznawcą podręczników

Chcesz recenzować podręczniki szkolne? Uzyskaj wpis na listę rzeczoznawców podręczników. Sprawdź, jak to zrobić.


Zintegrowany Informator Pacjenta

Chcesz poznać historię swoich wizyt u lekarza lub dowiedzieć się, ile kosztowało twoje leczenie? A może chcesz sprawdzić swoje zrealizowane recepty? Wszystkie te informacje znajdziesz w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP). Sprawdź, jak z niego skorzystać.


Sprawdź swoje dane w Rejestrze Dowodów Osobistych

Chcesz sprawdzić swoje dane, które znajdują się w Rejestrze Dowodów Osobistych (RDO)? Chcesz potwierdzić, że są poprawne? Sprawdź, jak uzyskać dostęp do swoich danych przez internet.


Zgłoś zamiar głosowania korespondencyjnego

Masz orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności? Nie możesz głosować w lokalu wyborczym? Zgłoś zamiar głosowania korespondencyjnego. Dzięki temu zagłosujesz z domu lub z innego miejsca, w którym przebywasz — pakiet wyborczy otrzymasz pocztą.


Wyznacz pełnomocnika do podpisywania elektronicznej deklaracji podatkowej

Składasz deklarację podatkową przez internet? Możesz wyznaczyć pełnomocnika, żeby ją podpisał. Sprawdź, jak to zrobić.


Uzyskaj podatkową interpretację ogólną

Masz dwie sprzeczne ze sobą decyzje lub interpretacje indywidualne od różnych organów podatkowych? Nie wiesz, do której z nich masz się stosować? Możesz dostać od ministra rozwoju i finansów podatkową interpretację ogólną, która rozwieje twoje wątpliwości. Sprawdź, jak to zrobić.


Zgłoś zamiar wycinki drzew i krzewów lub uzyskaj na nią zezwolenie

Chcesz wyciąć drzewa lub krzewy, które rosną na twojej działce? Zgłoś to do urzędu lub złóż wniosek o zezwolenie — dowiedz się, co masz zrobić w swojej sytuacji.


Skorzystaj z programu Rodzina 500+

Zobacz co musisz zrobić, aby złożyć wniosek o świadczenie 500+.


Odwołaj lub zmień pełnomocnictwo do podpisywania elektronicznej deklaracji podatkowej

Twoją elektroniczną deklarację podatkową podpisywał pełnomocnik? Chcesz go odwołać lub zmienić na kogoś innego? Sprawdź, jak to zrobić.


Sprawdź swoje dane w rejestrze PESEL

Chcesz zobaczyć swoje dane, które są w rejestrze PESEL? Sprawdź jak to zrobić.


Uzyskaj materiały geodezyjne i kartograficzne

Interesujesz się geodezją lub kartografią i chcesz uzyskać dostęp do materiałów geodezyjnych lub kartograficznych? Jesteś studentem geologii lub geografii i potrzebujesz map lub innych dokumentów cyfrowych? Sprawdź, jak uzyskać materiały geodezyjne i kartograficzne.


Zgłoś utratę albo uszkodzenie swojego dowodu osobistego – unieważnij dowód

Twój dowód osobisty zaginął lub został uszkodzony? Zgłoś to jak najszybciej w urzędzie gminy albo przez internet. Jeśli jesteś za granicą, zgłoś utratę lub uszkodzenie dowodu w konsulacie (osobiście, listownie, faksem). Po zgłoszeniu urzędnik unieważni twój dowód. Twój dowód osobisty został ukradziony? Wystarczy, że zgłosisz to na policji.


Sprawdź, czy twój paszport jest gotowy

Paszport możesz odebrać w terminie 30 dni od złożenia wniosku, jednak zazwyczaj jest gotowy wcześniej. Tylko w szczególnych przypadkach termin może się wydłużyć. Sprawdź, czy twój paszport jest gotowy do odbioru.


Podpisz JPK_VAT profilem zaufanym

Prowadzisz firmę? Masz jednoosobową działalność gospodarczą? Płacisz VAT? Masz obowiązek wysyłać Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT) z podpisem elektronicznym. Sprawdź, jak podpisać JPK_VAT bezpłatnym profilem zaufanym (eGo).


Uzyskaj Kartę Dużej Rodziny

Masz troje dzieci lub więcej? Dzięki Karcie Dużej Rodziny dostaniecie zniżki na różne towary i usługi - na przykład przejazdy kolejowe, kulturę i sport. Dowiedz się, jak ją dostać.


Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Nowy dowód osobisty (w tym e-dowód) możesz odebrać po 30 dniach od złożenia wniosku, jednak zazwyczaj jest gotowy wcześniej. Tylko w szczególnych przypadkach termin może się wydłużyć. Dowód przygotowuje Centrum Personalizacji Dokumentów w Warszawie, a do urzędu gminy dostarcza go policja. Sprawdź, czy dowód osobisty jest już gotowy do odbioru.


Dopisz się do spisu wyborców

Nie chcesz lub nie możesz głosować w swoim lokalu wyborczym? Jeśli chcesz zagłosować w innym miejscu niż zazwyczaj – tam, gdzie będziesz przebywać w dniu wyborów — złóż wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Sprawdź, jak to zrobić – przez internet lub w urzędzie.


Podpisz dokument elektronicznie - wykorzystaj podpis zaufany

Masz profil zaufany i chcesz go wykorzystać do podpisania dokumentu elektronicznego podpisem zaufanym? Chcesz sprawdzić, czy dokument elektroniczny jest podpisany i kto go podpisał? A może chcesz poznać treść podpisanego już dokumentu? Sprawdź, jak to zrobić.


Zgłoś urodzenie dziecka

Jeśli urodzi ci się dziecko, trzeba je zgłosić do odpowiedniego urzędu stanu cywilnego (USC). Kierownik urzędu zarejestruje urodzenie dziecka, przekaże ci jego numer PESEL i zamelduje je. Sprawdź, jak zgłosić urodzenie dziecka – przez internet lub w urzędzie.


Uzyskaj informację publiczną

Szukasz informacji o działalności instytucji publicznych? Chcesz na przykład dowiedzieć się, jaka jest wysokość zadłużenia twojej gminy albo jakie są wydatki partii politycznej? A może chcesz zatrudnić się w urzędzie i szukasz oferty pracy? Otrzymasz takie informacje — jeśli poprosisz o nie konkretną instytucję publiczną. Sprawdź, jak to zrobić.


Uzyskaj podatkową interpretację indywidualną

Prowadzisz firmę? A może zawodowo zajmujesz się rozliczaniem podatków? Nie wiesz, czy na pewno stosujesz właściwie przepisy prawa podatkowego? Nieważne, czy jesteś przedsiębiorcą, czy nie. Możesz poprosić Krajową Informację Skarbową o pomoc i dostać interpretację podatkową. Interpretacja może dotyczyć zarówno tych zdarzeń, które już się wydarzyły (stanów faktycznych), jak i zdarzeń, które dopiero planujesz (zdarzeń przyszłych). Sprawdź, jak uzyskać podatkową interpretację indywidualną.


Zgłoś zbycie pojazdu, np. sprzedaż, przekazanie w darowiźnie

Chcesz sprzedać samochód? Przekazujesz go komuś z rodziny jako darowiznę? Gdy już sprzedasz lub przekażesz samochód, powiadom o tym urząd, w którym pojazd jest zarejestrowany. Sprawdź, jak zgłosić zbycie pojazdu.


Geoportal – mapy i inne dane przestrzenne

Chcesz sprawdzić położenie działki i jej okolice? Na przykład, czy działka leży w strefie chronionej lub narażonej na powódź? Szukasz adresu, danych przestrzennych lub dokładnych map? Wejdź na geoportal.gov.pl – znajdziesz tam bezpłatnie wiele cennych danych i łatwo je przeanalizujesz.


Zostań żołnierzem Narodowych Sił Rezerwowych

Chcesz służyć ojczyźnie i w przyszłości zostać żołnierzem zawodowym? Wstąp do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Sprawdź, jak to zrobić.


Wpisz się do rejestru wyborców

Chcesz głosować w miejscu swojego stałego zamieszkania? Nie masz tu meldunku? A może jesteś obywatelem innego kraju Unii Europejskiej i chcesz głosować w Polce — w gminie, w której mieszkasz na stałe? Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców. Sprawdź, jak to zrobić — przez internet lub w urzędzie.


Uzyskaj zaświadczenie o przebiegu służby wojskowej

Potrzebujesz zaświadczenia o przebiegu służby wojskowej? Może ci się przydać, na przykład, jeśli starasz się o status weterana lub weterana poszkodowanego. Sprawdź, jak uzyskać takie zaświadczenie.


mDokumenty. Potwierdzaj tożsamość smartfonem

Chcesz sprawdzić tożsamość innej osoby lub potwierdzić swoją? Możesz to zrobić smartfonem — na przykład gdy masz stłuczkę, podpisujesz z kimś umowę albo po prostu chcesz wypożyczyć rower. Pobierz darmową aplikację mObywatel na swój telefon i sprawdź, jak działa mTożsamość.


Uzyskaj odpis aktu stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgonu)

Sprawdź, jak uzyskać odpis aktu stanu cywilnego, czyli urodzenia, małżeństwa, zgonu. Gdy kierownik urzędu stanu cywilnego (USC) zarejestruje urodzenie, małżeństwo lub zgon, dostaniesz bezpłatnie odpis skrócony aktu. Za każdy kolejny odpis aktu zapłacisz opłatę skarbową, chyba że należysz do osób zwolnionych z tej opłaty.


Zgłoś się do urzędu pracy

Szukasz pracy? Możesz skorzystać z pomocy w jej szukaniu. Zgłoś się do powiatowego urzędu pracy.


Uzyskaj zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego

Potrzebujesz zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego (KRK) — na przykład zaświadczenia o niekaralności? Zaświadczenie może być wymagane od kandydatów na stanowiska, na które ustawa wymaga niekaralności. Aby uzyskać zaświadczenie z KRK — złóż wniosek o udzielenie informacji o osobie. Jeśli jesteś obywatelem innego państwa UE — twoje dane zostaną sprawdzone również w rejestrze karnym tego państwa.


Zawiadom o zakończeniu prac geodezyjnych lub kartograficznych

Jesteś geodetą lub kartografem? Zakończyłeś prace geodezyjne lub kartograficzne? Zawiadom o tym urząd. Sprawdź, jak to zrobić.


Odwołaj się od decyzji portalu

Portal społecznościowy zablokował twoje konto lub usunął wpisy na profilu, a twoja reklamacja nie poskutkowała? Jeśli nie zgadzasz się z decyzją portalu, zgłoś to przez internet — pomożemy ci złożyć odwołanie. Sprawdź, jak to zrobić.


Uzyskaj prawo jazdy

Chcesz uzyskać prawo jazdy? Masz prawo jazdy i chcesz mieć kolejną kategorię? Sprawdź, jak to zrobić.


Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Chcesz złożyć wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)? A może chcesz sprawdzić, czy twój pracodawca zgłosił cię do ubezpieczeń? Pamiętaj, że wiele takich spraw możesz załatwić przez internet. Wystarczy, że założysz konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) i potwierdzisz swoją tożsamość.


Zgłoś prace geodezyjne

Jesteś geodetą? Chcesz rozpocząć prace geodezyjne? Zanim zaczniesz, zgłoś je. Dowiedz się, jak to zrobić.


Zgłoś lub cofnij zawieszenie dowodu osobistego dziecka lub innej osoby

Twoje dziecko zgubiło dowód (e-dowód)? A może zginął on osobie, którą się opiekujesz? Jeśli przypuszczasz, że dowód się odnajdzie, możesz zawiesić jego ważność na 14 dni kalendarzowych. Kiedy dowód się odnajdzie – od razu cofnij zawieszenie. Jeśli tego nie zrobisz w ciągu 14 dni od zawieszenia, dowód zostanie unieważniony. Sprawdź, jak zawiesić czyjś dowód lub jak cofnąć zawieszenie.


Ekoportal - informacje o środowisku i jego ochronie

Chcesz uzyskać informacje na temat ochrony środowiska w Polsce? Odwiedź Ekoportal — stronę Ministerstwa Środowiska. Znajdziesz tam najważniejsze informacje o środowisku i jego ochronie.


Sprawdź swój pojazd

Masz samochód lub motocykl? Potrzebujesz danych z dowodu rejestracyjnego? Interesuje cię stan licznika z ostatniego badania technicznego? Skorzystaj z usługi Mój Pojazd. Sprawdź przez internet w centralnej ewidencji pojazdów dane o pojazdach, których jesteś właścicielem lub posiadaczem.


Zgłoś pobyt za granicą - system Odyseusz

Wyjeżdżasz za granicę? Chcesz mieć pewność, że - w razie potrzeby - będzie można się skontaktować z Tobą lub Twoimi bliskimi w kraju? Skorzystaj z systemu Odyseusz i zgłoś swój wyjazd. Zgłoszenie jest błyskawiczne i bardzo proste.


Uzyskaj zezwolenie na działania w parku narodowym

Planujesz inwestycję na terenie parku narodowego? Na przykład przebudowę drogi lub linii elektrycznej? A może chcesz prowadzić badania naukowe albo zorganizować wydarzenie kulturalne? Park narodowy to obszar chroniony i obowiązują w nim zakazy. Dlatego potrzebujesz zezwolenia na odstępstwo od tych zakazów. Sprawdź, jak je uzyskać.


Uzyskaj dowód osobisty

Kończy się ważność twojego dowodu osobistego? A może twój zwykły dowód jest jeszcze ważny, a chcesz mieć e-dowód? Zbliżają się twoje 18. urodziny i chcesz wyrobić swój pierwszy dowód? Możesz to zrobić w dowolnym urzędzie, niezależnie od adresu zameldowania. Wniosek o dowód możesz złożyć także przez internet. Sprawdź, jak uzyskać dowód osobisty.


Uzyskaj dowód osobisty dla dziecka lub podopiecznego

Chcesz wyjechać z dzieckiem lub podopiecznym za granicę, na przykład do innego państwa Unii Europejskiej? Wyrób dla dziecka lub podopiecznego dowód osobisty. Dowód osobisty jest potrzebny, gdy chcesz podróżować po krajach, które pozwalają przekraczać granicę na podstawie dowodu, na przykład kraje strefy Schengen, Albania, Czarnogóra.


Sprawdź, czy dowód osobisty jest unieważniony lub zawieszony

Każdy może sprawdzić przez internet, czy jego lub kogoś innego dowód osobisty jest unieważniony lub zawieszony. Dotyczy to tylko dowodów, które zostały wydane w Polsce.


Zgłoś lub cofnij zawieszenie swojego dowodu osobistego

Nie możesz znaleźć swojego dowodu (e-dowodu)? Możesz zawiesić jego ważność na 14 dni kalendarzowych. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie mógł go używać. Kiedy odnajdziesz dowód – od razu cofnij zawieszenie. Jeśli nie cofniesz zawieszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od zawieszenia, twój dowód zostanie unieważniony.


Uzyskaj wypis i wyrys z ewidencji gruntów i budynków

Potrzebujesz dokumentu o nieruchomości, bo musisz zrobić nowy wpis w księdze wieczystej? Uzyskaj wypis i wyrys z ewidencji gruntów i budynków. Sprawdź, jak to zrobić.


Zgłoś prace kartograficzne

Jesteś kartografem? Chcesz rozpocząć prace kartograficzne? Zgłoś je, zanim zaczniesz. Sprawdź, jak to zrobić.


Skorzystaj z Internetowego Konta Pacjenta (IKP)

Chcesz sprawdzić historię swoich e-recept i e-skierowań? Nie pamiętasz, jaką dawkę leku lekarz przepisał twojemu dziecku? Zaloguj się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) i zyskaj dostęp do tych i wielu innych danych medycznych. IKP będzie ci potrzebne także do realizacji e-recept. Sprawdź, jak korzystać z IKP.


Sprawdź swoje punkty karne

Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub — za pomocą usługi systemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Sprawdź, jak to zrobić.


LINKI DO SPRAW KIEROWCÓW I DRÓG

Usługi w zakresie Geodezji

Udostępnianie materiałów zasobu w oparciu o wnioski

 

Zamówienie wypisu/wyrysu z bazy EGiB


 

Zamówienie mapy zasadniczej w formie elektronicznej


 

Zamówienie mapy zasadniczej w formie drukowanej


 

Zamówienie mapy ewidencyjnej w formie elektronicznej


 

Zamówienie mapy ewidencyjnej w formie drukowanej


 

Zamówienie zbioru danych EGiB


 

Zamówienie zbioru danych GESUT


 

Zamówienie zbioru danych BDOT500


 

Zamówienie zbioru danych z RCN


 

Zamówienie raportów utworzonych w oparciu o dane w bazie EGiB


 

Zamówienie innych materiałów zasobu


 

Udostępnianie wypisów i wyrysów z planu zagospodarowania przestrzennego


 

Przyjęcie wniosku o nadanie numeru porządkowego nieruchomości

Nieodpłatne udostępnienie danych w oparciu o art. 15 ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne

 

Nieodpłatne udostępnienie materiałów i danych z bazy danych GESUT


 

Nieodpłatne udostępnienie materiałów i danych z bazy danych BDOT500


 

Nieodpłatne udostępnienie materiałów i danych z bazy danych EGiB


 

Nieodpłatne udostępnienie materiałów i danych z bazy danych RCN

Obsługa wykonawców prac geodezyjnych i kartograficznych

 

Zgłoszenie pracy geodezyjnej


 

Przekazanie wyników pracy geodezyjnej

Obsługa rzeczoznawców majątkowych

 

Przeglądanie danych


 

Zamawianie danych


 

Wydanie danych

Obsługa komorników sądowych

 

Potwierdzenie występowania osoby fizycznej w bazie EGiB


 

Potwierdzenie występowania instytucji w bazie EGiB


 

Zamawianie wypisów dla odszukanych podmiotów

Obsługa inwestorów i projektantów

 

Wniosek projektanta o skoordynowanie usytuowania projektowanej sieci


 

Wniosek inwestora o skoordynowanie usytuowania projektowanej sieci


 

Przeprowadzenie narady koordynacyjnej


 

Przekazanie protokołu z narady wnioskodawcy