Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Grażyna Stojak - Radna Rady Miejskiej

g_stojak.jpeg
Jestem Przemyślanką. Tu urodziłam się i tu uczęszczałam do szkół. Tutaj też, do miasta nad Sanem, wróciłam po ukończeniu studiów w Instytucie Historii Sztuki UJ w Krakowie oraz kursów pedagogicznych w Rzeszowie. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam od 1986 roku - jednak jako nauczyciel, metodyk plastyki oraz wykładowca w Studium Nauczycielskim w Przemyślu. Byłam założycielem i pierwszym dyrektorem Kolegium Nauczycielskiego im. Aleksandra Fredry w Przemyślu. Podsumowując ten okres w moim życiu opracowałam dysertację doktorską pt.: „Edukacyjne aspekty wychowania przez sztukę w kształceniu nauczycieli”,którą obroniłam w 2005 roku. Współpracowałam z licznymi uczelniami wyższymi. Jestem autorką kilku książek i licznych artykułów.

Zamiłowanie do sztuki zwyciężyło nad pasją dydaktyka i wytrwałością pedagoga. Podjęłam pracę w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Żywym wspomnieniem dla mnie jest wystawa o dawnym szkolnictwie pt.: „Klasa starej daty”, a także wystawa o starej fotografii pt.: „Atelier Bernarda Hennera”.Byłam także organizatorem licznych wystaw artystycznych, gdy pełniłam funkcję kuratora Galerii w Zamku Kazimierzowskim w latach 2000-2008. Do najmilej wspominanych zaliczam ekspozycję artefaktów ze sztuk T. Kantora, a także wystawę grafiki komputerowej Z. Beksińskiego.

Doświadczenie w pracy administracyjnej oraz zmiłowanie do ochrony zabytków spowodowało kolejny krok w moim życiu. Od 2008 roku pełnię funkcję Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu.

W wolnych chwilach oddaję się sztuce i turystyce, jestem miłośnikiem książek, pasjonatem sportu, w tym tenisa ziemnego i aktywnego wypoczynku.

 Jestem zamężna; moja rodzina to mąż Janusz, a także dwoje dzieci: Natalia i Jan.

Oświadczenia majątkowe


PDFOswiadczenie radnego na koniec kadencji 2018r. G. Stojak.pdf (291,30KB)