Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE

 • gf-fEnb-Tui8-W7vz_jodek-potasu-664x442-nocrop.png

  Wyznaczone Punkty Wydawania Tabletek Jodku Potasu na terenie Miasta Przemyśla

  Na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl wyznacza się następujące Punkty wydawania preparatów ze stabilnym jodem w formie tabletek jodowych wraz z przyporządkowanymi do nich osiedlamii.

 • Bądź Gotowy.png

  Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny

  Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia jest niezwykle istotnym elementem budowania odpornego społeczeństwa, a to przekłada się bezpośrednio na odporność państwa. Dlatego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, od kilku lat prowadzi edukację w tym obszarze, przygotowując poradniki bezpiecznych zachowań, infografiki, animacje i filmy......

 • Wykaz schronów na terenie Miasta Przemyśla

  Na terenie miasta Przemyśla znajdują się budowle ochronne w poniższych lokalizacjach:

  Wykaz schronów na terenie Miasta Przemyśla

  1) ul. Słowackiego 80
  2) ul. Śnigurskiego 6
  3) ul. Leszczyńskiego 12/ oraz Głowackiego 12 – schron pod dwoma budynkami
  4) ul. Leszczyńskiego 22/Kilińskiego 16
  5) ul. Tarnawskiego 18-22

     

 • Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego

  Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego

 • Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego

  Zespól jest rozwijany w sytuacji, gdy następuje eskalacja zagrożenia powodująca sytuację kryzysową, a profesjonalne siły prowadzące działania, nie są w stanie jej opanować. Niezbędna staje wówczas potrzeba koordynowania całokształtem działań, ochronnych, porządkowych i ratowniczych, gdzie udział w akcji bierze wiele innych podmiotów realizujących działania wspomagające zakresie pomocy medycznej, psychologicznej, humanitarnej, itp. Taka koordynacja wymaga przedsięwzięć wspomagających jednego koordynator w postaci zespołu.

 • Zagrożenie powodziowe w Przemyślu

  Zasady wprowadzania i odwoływania stanu pogotowia i alarmu przeciwpowodziowego na rzekach w Przemyślu:

 • Sposoby postępowania w przypadku zagrożeń

  Opracowano w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego na podstawie Poradnika "Bezpieczeństwo i Ja", opracowanego przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

 • Bezpieczeństwo i ja

  Opracowano w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego na podstawie Poradnika "Bezpieczeństwo i Ja", opracowanego przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

 • Strategia Bezpieczeństwa Narodowego

  Dokument zawiera podstawowe interesy i cele państwa polskiego w zakresie bezpieczeństwa narodowego. Koncepcja bezpieczeństwa prezentuje podejście do problematyki zagrożeń i obejmuje nie tylko zagrożenia czysto militarne. Jest zgodna z celami NATO oraz Unii Europejskiej, a także z Konstytucją RP. Poszczególnymi wymiarami dotyczącymi bezpieczeństwa narodowego są bezpieczeństwo zewnętrzne, militarne, wewnętrzne, obywatelskie, społeczne, ekonomiczne, ekologiczne, informacyjne i telekomunikacyjne. Dokument ten kładzie nacisk na umocnienie poczucia tożsamości narodowej Polaków przy równoprawnej integracji.

 • 20181018_110207.jpeg

  Gotowość służb miejskich do nadchodzącej zimy 2018/2019 sprawdzona.

  W dniu wczorajszym tj. 18 października br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla...