Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE

 • Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny

  Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia jest niezwykle istotnym elementem budowania odpornego społeczeństwa, a to przekłada się bezpośrednio na odporność państwa. Dlatego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, od kilku lat prowadzi edukację w tym obszarze, przygotowując poradniki bezpiecznych zachowań, infografiki, animacje i filmy......

 • Wykaz schronów na terenie Miasta Przemyśla

  Na terenie miasta Przemyśla znajdują się budowle ochronne w poniższych lokalizacjach:

  Wykaz schronów na terenie Miasta Przemyśla

  1) ul. Słowackiego 80

  2) ul. Śnigurskiego 6

  3) ul. Leszczyńskiego 12/Głowackiego 12 – schron pod dwoma budynkami

  4) ul. Leszczyńskiego 22/Kilińskiego 16

  5) ul. Tarnawskiego 18-22

  Lp.

  Lokalizacja

  Powierzchnia

  Rok budowy

  1

  ul. Słowackiego 80

   

  46.62 m2

  1956

  2

  ul. Leszczyńskiego 12

  52,63 m2

   

  brak danych

  3

  ul. Głowackiego 12

   

  35,35 m2

  brak danych

  4

  ul. Leszczyńskiego 22

  52,63 m2

  brak danych

   

  5

  ul. Tarnawskiego 18-22

   

  63,29 m2

   

  1957

  6

  ul. Śnigurskiego 6

   

  61,18 m2

  1958

                                  Razem   311,70 m2         

 • Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego

  Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego

 • Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego

  Zespól jest rozwijany w sytuacji, gdy następuje eskalacja zagrożenia powodująca sytuację kryzysową, a profesjonalne siły prowadzące działania, nie są w stanie jej opanować. Niezbędna staje wówczas potrzeba koordynowania całokształtem działań, ochronnych, porządkowych i ratowniczych, gdzie udział w akcji bierze wiele innych podmiotów realizujących działania wspomagające zakresie pomocy medycznej, psychologicznej, humanitarnej, itp. Taka koordynacja wymaga przedsięwzięć wspomagających jednego koordynator w postaci zespołu.

 • Zagrożenie powodziowe w Przemyślu

  Zasady wprowadzania i odwoływania stanu pogotowia i alarmu przeciwpowodziowego na rzekach w Przemyślu:

 • Sposoby postępowania w przypadku zagrożeń

  Opracowano w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego na podstawie Poradnika "Bezpieczeństwo i Ja", opracowanego przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

 • Bezpieczeństwo i ja

  Opracowano w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego na podstawie Poradnika "Bezpieczeństwo i Ja", opracowanego przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

 • Strategia Bezpieczeństwa Narodowego

  Dokument zawiera podstawowe interesy i cele państwa polskiego w zakresie bezpieczeństwa narodowego. Koncepcja bezpieczeństwa prezentuje podejście do problematyki zagrożeń i obejmuje nie tylko zagrożenia czysto militarne. Jest zgodna z celami NATO oraz Unii Europejskiej, a także z Konstytucją RP. Poszczególnymi wymiarami dotyczącymi bezpieczeństwa narodowego są bezpieczeństwo zewnętrzne, militarne, wewnętrzne, obywatelskie, społeczne, ekonomiczne, ekologiczne, informacyjne i telekomunikacyjne. Dokument ten kładzie nacisk na umocnienie poczucia tożsamości narodowej Polaków przy równoprawnej integracji.

 • Gotowość służb miejskich do nadchodzącej zimy 2018/2019 sprawdzona.

  W dniu wczorajszym tj. 18 października br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla...

 • Przemyśl przygotowuje się do sezonu zimowego

  W sezonie zimowym na terenie Polski występuje szereg zagrożeń spowodowanych zjawiskami meteorologicznymi. Do najgroźniejszych z nich zaliczyć można śmierć z wychłodzenia, awarie sieci energetycznych, ciepłowniczych i kanalizacyjnych, powodzie, uszkodzenia infrastruktury, znaczące utrudnienia w przejezdności szlaków komunikacyjnych i lawiny śnieżne. Wśród czynników wywołujących zagrożenia należy wymienić silny mróz, silny wiatr, intensywny opad śniegu, opad marznącego deszczu, oblodzenie i szadź.

   

  W ubiegły piątek, 20 października 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyli Dariusz Łapa – Sekretarz Miasta oraz Agnieszka Radziejowska – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM. Spotkanie miało na celu ocenę stanu przygotowania samorządu do realizacji zadań związanych z przygotowaniem służb w okresie zimowym ze szczególnym uwzględnieniem gwałtownych ataków zimy.

  W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele spółek miejskich, instytucji i służb mundurowych, którzy omówili poczynania prowadzone w związku z zbliżającym się wielkimi krokami okresem zimowym, w tym m.in. te związane z przygotowaniem do odśnieżania dróg znajdujących się na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl.